Prosím počkejte chvíli...
Nepřihlášený uživatel
Výpočetní centrum
Nacházíte se: VŠCHT PrahaVýpočetní centrum  → Informace pro studenty → Počítačové učebny
iduzel: 27084
idvazba: 34379
šablona: stranka
čas: 14.4.2021 04:26:14
verze: 4827
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Obnovit | RAW

Počítačové učebny

Každý student VŠCHT Praha má umožněn přístup do počítačových učeben, které jsou pod správou Výpočetního centra. Jedná se o učebny A105, A30, A40, BS2, BS4, BS5, BS9, B13, STUDOVNA (naproti respiriu), učebna LITVÍNOV.
Pro vstup do počítačových učeben je nutné mít svou identifikační kartu, která se přikládá na čtečku v dané učebně (v B13 a studovně se karta přikládá 3x, nejprve 2x na čtečku dveří, až poté na čtečku k ověření identity). Bez ID karty se nelze k počítači přihlásit (po přihlášení je uživatel automaticky odhlášen). V případě zapomenutí či stavu, kdy je Vám karta vyhotovována, lze na Kopítovacím centru Výpočetního centra zažádat o vyjímku, která se z pravidla uděluje na 1-2 hodiny. Uživatel se tak může přihlásit bez ID karty. V učebnách můžete pro studium využívat veškerý nainstalovaný software.

Učebny A105, A30, A40 a BS2 jsou určeny pouze pro výuku.
Učebny BS4, BS5 a BS9 jsou přístupné studentům, vždy, když neprobíhá výuka.
STUDOVNA a učebna B13 jsou plně k dispozici studentům.
Ve studovně jsou vyhrazené počítače pro studenty univerzity třetího věku. Pokud bude studovna plná a budete požádáni studentem univerzity třetího věku o uvolnění počítače jste povinni tak ihned učinit!

Pro "rychlou návstěvu PC", například pouze výběr pošty doporučujeme chodbu u Kopírovacího centra (místnost BS80).

Virtuální učebna aneb přístup kdykoliv a kdekoliv

Nově byla zprovozněna "virtuální učebna", která umožňuje využívat učebnový software z kolejí nebo z domova přes internet.

Pravidla při používání PC v učebnách

V učebnách je zakázáno u počítačů cokoliv jíst a pít. Stejně tak je zakázané hýbat s počítači v jakémkoliv směru. Provoz se řídí pravidly užívání počítačů v síti VŠCHT Praha.

Při přihlášení se v počítači vytvoří studentův profil. Po odhlášení se studentský profil maže!

Pro ukládání dat je určený Váš síťový osobní domovský adresář připojený jako disk Z: Jeho kapacita je 500 MB. Tento disk je určen pro ukládání všech Vašich souborů. Pro práci a dočasné ukládání dat je určen TEMP disk D: ten se však po odhlášení smaže. Slouží pouze k tomu, aby jste data, se kterými aktuálně pracujete neukládali například na plochu tedy do Vašeho profilu.

Samoobslužná počítačová studovna u respiria

V případě jakýchkoliv problémů s PC v učebnách (především hardwarových), prosím kontaktujte pracovníky Technické podpory Výpočetního centra nebo obsluhu Xeroxu.

Aktualizováno: 26.5.2016 13:35, Autor: Antonín Mareš


VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha 2014
Za informace odpovídá Výpočetní centrum, technický správce Výpočetní centrum
zobrazit plnou verzi