Prosím počkejte chvíli...
Nepřihlášený uživatel
Výpočetní centrum
iduzel: 26930
idvazba: 34149
šablona: stranka
čas: 22.2.2018 13:23:55
verze: 4219
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Obnovit | RAW

Nastavení ověřování 802.1x v Windows 7 a novějších

Tento návod popisuje připojení osobního počítače s operačním systémem Windows 7 nebo novějším do počítačové sítě VŠCHT Praha v kategorii Osobní počítače uživatelů (kategorie 3) pomocí pevné sítě (Ethernet).
Počítač se ověřuje s využitím přihlašovacího jména a hesla uživatele.

Připojíte-li nenastavené PC do sítě VŠCHT, objeví se v o oznamovací oblasti symbol sítě s vykřičníkem. Nejprve je tedy nutné spustit službu protokolu 802.1x pro ověřování. Můžete tak učinit ve správě PC, kliknutím právým tlačítkem myši na ikonu Počítač a výběrem volby Spravovat.

Spuštění správy počítače

Ve správě PC, vyberte v prostřední části dole Služby a aplikace a poté Služby. Najděte službu Wired AutoConfig a 2x na ní poklikejte nebo vyberte pravým tlačítkem myši její Vlastnosti.

Ovládací panel Služby

Ve vlasnostech služby vyberte typ spouštění Automaticky a službu spusťte tlačítkem Spustit.

Vlastnosti spuštění služby

Okno potvrďte tlačítkem OK a zavřete správu PC. V oznamovací oblasti je u ikony sítě žlutý vykřičník a vyskakuje dialogová "bublina", že je potřeba zadat další přihlašovací údaje. Protokol 802.1x však není správně nakonfigurován a je potřeba jej nejprve nastavit v Centru síťových připojení a sdílení, do kterého se dostanete kliknutím na symbol sítě v oznamovací oblasti.

Jak na Centrum připojení a sdílení

V Centru síťových připojení a sdílení v levé části vyberte Změnit nastavení adaptéru. Otevře se okno se síťovými připojeními.

Výběr změny vlastností adaptéru

Vyberte pravým tlačítkem vlastnosti příslušného síťového připojení.

Vlastnosti adaptéru

V otevřeném okně přejděte na kartu Ověřování a nejprve vyberte Nastavení protokolu PEAP.

Karta Ověřování

V nastavení zatrhněte Ověřování certifikátu serveru a Připojení k serverům, kde vyplňte bez mezery text ise.vscht.cz;isf.vscht.cz;isg.vscht.cz;ish.vscht.cz;isi.vscht.cz;isk.vscht.cz. Zvolte certifikát DigiCert Assured ID Root CA(V případě že v seznamu certifikátů tento certifikát nevidíte, je nutné v místě, kde máte připojení na internet, provést aktualizaci operačního systému a stáhnout si volitelnou aktualizaci Aktualizace kořenových certifikátů). V dolní části klikněte na tlačítko Konfigurovat a odtrhněte volbu ověřovaní aktualně přihlášeným uživatelským jménem a heslem. Okno potvrďte tlačítkem OK.

Vlastnosti PEAP

Na kartě ověřování klikněte na tlačítko Další nastavení. Zatrhněte Zadat režim ověřování a vyberte volbu Ověření uživatele nebo počítače. Potvrďte volby tlačítkem OK.

Vlastnosti 802.1x

Výtáhněte síťový kabel z PC a poté připojte. V oznamovací oblasti by měla začít vyskakovat "bublina" že připojení potřebuje dodatečné informace pro ověření. Klikněte na bublinu. V této fázi je možné, že vyskočí na pozadí pod otevřenými okny dialogové okno pro potvrzení použití zvoleného certifikátu. Pokud toto okno nepotvrdíte, neobjeví se "bublina" vyzývající k zadání dodatečných údajů.

Zadání přihlašovacích údajů

Zadejte uživatelské jméno ve formátu uživatel@vscht.cz (zkrácený tvar, nikoliv celé jméno s tečkou uprostřed) a heslo. V případě, že zadáte údaje korektně vyskočí dotaz na výběr typu sítě, kde zvolte možnost Síť v zaměstnání. Potvrzením jste připojeni do sítě VŠCHT v kategorii 3.
Přístup na internet je umožněn po nastavení proxy serveru proxy.vscht.cz a portu 3128 do Vašeho webového prohlížeče.

Výběr typu sítě

V případě problémů kontaktujte zaměstnance Technické podpory Výpočetního centra na lince 3100.

Aktualizováno: 18.4.2017 14:34, Autor: Antonín Mareš


VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha 2014
Za informace odpovídá Výpočetní centrum, technický správce Výpočetní centrum
zobrazit plnou verzi