Prosím počkejte chvíli...
Nepřihlášený uživatel
Výpočetní centrum
Nacházíte se: VŠCHT PrahaVýpočetní centrum  → Software → Informacni zdroje knihovny → Návod na instalaci síťové verze Chemical Abstracts a CASSI
iduzel: 27062
idvazba: 34354
šablona: stranka
čas: 29.9.2022 22:00:33
verze: 5160
uzivatel:
remoteAPIs:
branch: trunk
Server: 147.33.89.153
Obnovit | RAW
iduzel: 27062
idvazba: 34354
---Nová url--- (newurl_...)
domena: 'vc.vscht.cz'
jazyk: 'cs'
url: '/software/izdrojeknihovny/cassi'
iduzel: 27062
path: 1/4136/1413/1802/25650/26694/27062
CMS: Odkaz na newurlCMS
branch: trunk
Obnovit | RAW

Návod na instalaci síťové verze Chemical Abstracts a CASSI

Tento druh přístupu k CA umožňuje současné připojení 5 uživatelů ke každému ročníku nebo rejstříku. Instalace obsahuje VŠECHNY databáze CA které VŠCHT Praha vlastní (abstrakta od roku 1997 a kolektivní rejstříky od roku 1977, tj. 10.-14., bez textu abstrakt). Server Ultranet byl zrušen.

Instalace CA on CD

Vlastní instalace je velice jednoduchá, krátká a přímočará, nezabíra ani 1 MB. Přihlašte se jako uživatel s právy administrátora. Do řádky Spustit... , která se Vám objeví po kliknutí na tlačítko START napište \\pyr.vscht.cz\ca\NetClient.ins\netuser.exe. Instalátor Vás nechá zvolit si umístění instalačního adresáře, ale nakopíruje do něj pouze 2 malé soubory, takže si s tím hlavu nelamte. Do souboru WIN.INI přidá 2 řádky s odkazem na Váš instalační adresář v kterém je soubor s popisem umístěním databáze a klienta a vytvoří Vám položku "CA on CD" v Start menu. Pokud se pokusíte klienta spustit, ještě nebude fungovat.
Po instalaci klienta databáze je totiž od roku 2007 potřeba nainstalovat také klienta licenčního serveru. Opět s právy administrátora, do řádky Spustit... ve START menu napište \\pyr.vscht.cz\ca\NetClient.ins\HASP\haspdinst.exe -i . Proběhne instalace služby a pak již bude připojení k databázi fungovat.
Klient "vidí" najednou všechny dostupné databáze, takže si po jeho spuštění musíte zvolit, kterou databázi chcete prohledávat. Pokud chcete prohledávat další databázi, nemusíte klienta ukončit, přes položku menu File -> Open si zvolte jinou databázi se kterou budete pracovat. Na lokální disk se nekopírují indexové soubory a neinstaluje se vlastní program (pouze konfigurační soubory). Toto je výhodné pro úsporu místa a centrální udržování konfigurace, ale jelikož je vše na serveru, tak se mohou (hlavne při startu programu) vyskytnout krátké prodlevy (1-2 sekundy) v odezvě, hlavně u starších počítačů. Při vlastní práci s databází, jsme nepozorovali žádný rozdíl.

Instalace CASSI on CD

Podobně funguje je i doplněk CASSI, tj. program se spouští z Vašeho disku, ale databáze ze sítě. Pokud si jej chcete nainstalovat, do řádky Spustit... , která se Vám objeví po kliknutí na tlačítko START napište \\pyr.vscht.cz\ca\CASSI\run.bat. Jedna se o starší aplikaci, takže nelze použít instalátor a tím pádem nelze zvolit umístění instalačního adresáře (vždy se jedná o C:\CASSI). Dávkově se do něj nakopíruje opět pouze několik malých souborů, takže si s tím taky hlavu nelamte, a vytvoří Vám položku "CASSI on CD" v Start menu.

Řešení častých problémů

Od září 2007 již nejsou podporovány instalace na Mac OS X 10.2

Pokud se při prvním spušténí CA on CD správně nezobrazuje text, pravděpodobně používáte systémový font jiného kódování. Pro CA on CD lze nastavit i jiný než systémový font. Toto se provede v Menu Text -> položka Font.

Co dělat, když při instalaci nebo spuštění "TO" po mě chce heslo:

Server PYR na kterém je databáze umístěna je členem windows domény VSCHT.CZ, stějně jako školní poštovní servery, takže použijte uživatelské jméno (login) a heslo jako na čtení pošty. V případě že si heslo nepamatujete, dostavte se s průkazem totožnosti (školní stačí) do Vstupu VC (Xerox), kde si můžete zažádat o změnu hesla a toto Vám bude fungovat od druhého dne po podání žádosti
Pokud je Váš počítač členem domény VSCHT.CZ, úspěšně jste se do této domény přihlasili a přesto to chce heslo, je něco špatně. V tom případě nás kontaktujte na lince 3100.

Aktualizováno: 5.5.2016 13:31, Autor: Filip Tomek


VŠCHT Praha
Technická 5
166 28 Praha 6 – Dejvice
IČO: 60461373
DIČ: CZ60461373

Datová schránka: sp4j9ch

Copyright VŠCHT Praha 2014
Za informace odpovídá Výpočetní centrum, technický správce Výpočetní centrum
zobrazit plnou verzi